Logo DESCENT s.r.o.

Studio

linie

Studio Descent s.r.o. bylo založeno v roce 2002 produktovým designérem Jiřím Španihelem, který se průmyslovému designu věnuje již od studií.

 

Naše společnost se zaměřuje především na produktový design, výhledové studie, návrhy konceptů a ergonomické studie. Nabízíme také výrobu modelů v reálném měřítku a jejich barevné a grafické řešení. Spolupracujeme na vývoji výrobků s řadou firem jak v České republice, tak i v zahraničí a kreativními designérskými projekty podporujeme jejich rozvoj. Náš tým využívá profesionální designérské softwary, kterými zvyšuje efektivitu a možnosti designérské tvorby a umožňuje rychlou komunikaci s konstrukčními pracovišti. S využitím moderních technologií jsou naše návrhy kvalitně zpracovány a následně realisticky vizualizovány.

 

Díky dlouholetým zkušenostem jsou naše návrhy výrobků vysoce nadčasové a proto je, dle našich zkušeností, jejich postavení na trhu dlouhodobé a stabilní. Během působení na trhu jsme již několikrát pořádali výstavy v České republice a v zahraničí, kde byly prezentovány naše nejlepší návrhy, koncepty a realizace. Klademe velký důraz na efektivnost a kvalitu našich řešení. Náš design obsahuje, kromě racionálních inovací, také emocionální zážitek, který z finálního výrobku činí předmět touhy a potěšení. Síla tohoto zážitku vypovídá o výjimečnosti designéra a jeho uměleckém talentu.

 

Design nepovažujeme jen za synonymum pro tvar či vzhled, ale vnímáme jej jako tvůrčí proces, jehož výsledkem je výrobek nejen připravený pro opakovanou výrobu, ale také obohacený o nové funkce a estetické kvality.

 

IdeaAir 01IdeaAir 02IdeaAir 03IdeaAir 04

 

DESCENT filosofie:
Hledání inovativních tvůrčích přístupů v oblasti průmyslového designu, objevování nových koncepčních, konstrukčních a technologických řešení. Týmová spolupráce při vývoji výrobku a maximální využití designérských podnětů. Využívání nových tvůrčích nástrojů v souladu se současným technickým rozvojem.


jiri spanihel

Ak.soch. JIŘÍ ŠPANIHEL

Absolvoval studium designu u Prof. Zdeňka Kováře na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Po ukončení studia působil jako hlavní designér v kopřivnické automobilce TATRA.

1991 - zakládá designérské studio, které v současnosti působí pod názvem DESCENT s.r.o. a má sídlo v Kopřivnici. Je předním průmyslovým designérem, který za svou tvorbu získal řadu ocenění. Ve svých projektech zdůrazňuje funkční design zaměřený na uživatelský komfort a jedinečnost výrobku. Podílí se tak na dynamice rozvoje spolupracujících firem a humanizaci jejich výrobků.

2007 - spoluzakládá firmu TODUS int. s r.o. zabývající se designem a výrobou zahradního nábytku.


MgA. JAKUB PETR

Člen studia DESCENT s.r.o. od roku 2007.

1996 - 2000 - SUPŠ v Uherském Hradišti, Průmyslový design - Ak.soch. Miroslav Klíma, Ak.soch. Vojtěch Anderle.

2001 - 2007 - Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Produktový design - Ak.soch. Zdeněk Zdařil.


PETR NEDJALKOV

Člen studia DESCENT s.r.o. od roku 2003.

1993 - se začíná intenzivně věnovat multimediální tvorbě - DTP, 3D grafika, 3D animace, multimediální prezentace, postprodukce a střih.

2013 - absolvoval kurz XHTML + CSS.


MgA. JIŘÍ CHAMRAD

Člen studia DESCENT s.r.o. od roku 2015.

2003 - 2007 - SUŠ v Ostravě, Tvarování průmyslových výrobků - průmyslový design.

2007 - 2013 - VŠUP v Praze, Katedra designu Zlín, Průmyslový design - MgA. lvan Dlabač.


Ocenění

Vynikající Design (1996, 1997, 2000, 2001, 2004, 2006), Good Design Award (1999 – Japonsko), IF Design (1999 - Hannover), Národní cena za design (2003), IF design award (2003, 2013 - Hannover), Reddot award: Product design (2003, 2011, 2012, 2013 - Westfalen), Good Design (2013 - Chicago) ...a mnoho dalších.

logo DClogo IFlogo RDlogo GDAlogo GDlogo EDIDAlogo PXAlogo MK

další ocenění

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací Souhlasím